Tester szczelności uszczelki głowicy CO2 z płynem reakcyjnym 250 ml

Dostępność: jest
Cena: 437,50 zł 437.50
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Tester szczelności uszczelki głowicy - zastosowanie

         Tester szczelności o symbolu LT200.2 powstał w celu ułatwienia diagnozy uszkodzenia uszczelki głowicy w silnikach spalinowych chłodzonych płynem. Tester sygnalizuje podwyższoną obecność CO2 w układzie chłodzenia pojazdu przez zmianę zabarwienia płynu reakcyjnego z niebieskiego na żółty lub jasnozielony. Ewentualna wyższa zawartość CO2 spowodowana jest przenikaniem gazów spalinowych z cylindra przez uszkodzoną uszczelkę do układu chłodzenia. Obecność CO2 w układzie może być także spowodowana mikropęknięciami głowicy, co w konsekwencji wymusza również wymianę uszczelki głowicy.

 

 


Tester szczelności uszczelki głowicy

 

 

Tester szczelności uszczelki głowicy - sposób użycia       

         W celu przeprowadzenia badania podłączamy tester LT200.2 do wlewu chłodnicy lub do zbiorniczka wyrównawczego pojazdu. Do połączenia wykorzystujemy specjalne adaptery do poszczególnych modeli samochodów z szerokiej oferty firmy Leitenberger GmbH. Drugą opcją jest zastosowanie załączonych do zestawu stożków gumowych. Silnik przed przeprowadzeniem testu obecności na CO2 powinien być już ciepły, ma to istotny wpływ na szybkość uzyskania wyników. Następnym krokiem jest wprowadzenie silnika na podwyższone obroty w celu podniesienia ciśnienia w układzie chłodzenia. Nadmiar gazów z układu chłodzenia przechodzi wówczas przez tester szczelności uszczelki głowicy powodując przy zwiększonym stężeniu CO2 zmianę zabarwienia płynu. Tester na obecność CO2 ma dwie komory pomiarowe, taka konstrukcja pozwala wyeliminować błędy spowodowane przypadkowym przedostaniem się płynu chłodniczego do pierwszej komory testera.
Wiarygodny wynik testu określamy na podstawie zmiany barwy płynu reakcyjnego w drugiej komorze testera szczelności głowicy.
Do przeprowadzenia jednego testu potrzeba ok. 20 ml płynu (po 10ml do każdej komory).        
        
W skład zestawu wchodzi tester szczelności uszczelki głowicy, płyn reakcyjny CO2 opakowanie 250 ml oraz zestaw trzech stożków gumowych.

Lista dostępnych adapterów do testera LT200.2 firmy Leitenberger GmbH 

Ulotka testera szczelności głowicy w formacie pdf

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl