FT2030AL - refraktometr do płynów chłodniczych, AdBlue, elektrolitu i płynów do spryskiwacza

Dostępność: brak towaru
Cena: 460,00 zł 460.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

             Wielofunkcyjny refraktometr samochodowy o symbolu FT2030AL niemieckiej firmy Leitenberger GmbH, to profesjonalne urządzenie serwisowe pozwalające zmierzyć odporności na zamarzanie płynów chłodniczych do samochodowych układów chłodzenia, płynów do spryskiwacza szyb, stężenia płynu AdBlue (w układzie SCR), a dodatkowo pomiar gęstości elektrolitu w akumulatorze (kontrola stanu naładowania). Przyrząd wykonany bardzo precyzyjnie z wysokiej jakości aluminium, przechowywany jest wraz z akcesoriami w estetycznym stabilnym opakowaniu. Tester znalazł szerokie zastosowanie w serwisach samochodowych, firmach zajmujących się dystrybucją AdBlue oraz w serwisowaniu instalacji grzewczych opartych na pompach ciepła.

 

 Refraktometr samochodowy - skale pomiarowe

 

Refraktometr samochodowy - widok podziałek: elektrolit, AdBlu, płyny chłodnicze G12, G13 i płyn do spryskiwacza szyb.  

            Obsługa przyrządu jest bardzo łatwa, a wynik pomiaru uzyskujemy natychmiast po umieszczeniu badanej próbki na pryzmacie pomiarowym urządzenia. Refraktometr samochodowy eliminuje wpływ aktualnej temperatury płynu chłodzącego na wynik pomiaru (obojętne jest czy sprawdzamy płyn w silniku gorącym czy zimnym).
Kalibracja urządzenia polega na sprawdzeniu wskazania przy użyciu wody destylowanej - linia przejścia z pola jasnego w ciemniejsze musi pokrywać się z WATERLINE (temperatura zamarzania dla wody destylowanej).
Refraktometr samochodowy firmy Leitenberger wyposażony jest w dwie skale dla płynów chłodniczych G12 i G13 używane między innymi w sieci serwisowej grupy VW/AUDI. Nr OEM VW: T10007A

Jak sprawdzić jakość Adblue przy pomocy FT2030AL?

Badanie przeprowadzamy (analogicznie jak i innych mediów) przez umieszczenie kilku kropli płynu Adblue na pryzmacie pomiarowym refraktometru samochodowego. Jako wynik odczytujemy procentową zawartość mocznika w roztworze. Stężenie w wysokości 32,5% oznacza optymalne parametry eksploatacyjne preparatu.

 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl