KVB02 - urządzenie do próżniowego napełniania samochodowych układów chłodzenia

Dostępność: jest
Cena: 618,00 zł 618.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Dlaczego wymiana płynu chłodzącego z użyciem KVB02 ?

        Inspiracją do powstania urządzenia KVB02 stały się problemy z odpowietrzaniem układu chłodzenia we współczesnych pojazdach samochodowych. Podczas wymiany płynu chłodzącego tradycyjną (grawitacyjną) metodą w układzie chłodzenia lokalnie pozostaje powietrze blokując jego poprawne wypełnienie. W wyniku tego zjawiska po uruchomieniu silnika dochodzi do lokalnego przegrzewania jego elementów, a w konsekwencji do znacznego obniżenia jego trwałości. Optymalnym rozwiązaniem problemów z odpowietrzaniem okazało się zastosowanie urządzenia do próżniowego napełniania układu chłodzenia o symbolu KVB02 niemieckiej firmy Leitenberger GmbH.

 

Próżniowe napełnianie układu chłodzenia na czym polega ?

Proces próżniowego napełniania układu chłodzenia możemy podzielić na dwa etapy. W pierwszym po podłączeniu urządzenia KVB02 wytwarzamy w układzie chłodzenia próżnię. Poziom osiągniętego podciśnienia kontrolujemy na wbudowanym wakuometrze. Po osiągnięciu wymaganej wartości podciśnienia sprawdzamy szczelność układu chłodzenia jeszcze przed jego napełnieniem. Jeśli układ chłodzenia jest szczelny przechodzimy do etapu drugiego - zassania płynu chłodzącego w miejsce wcześniej wytworzonej próżni. Jako zasobnik płynu możemy użyć dowolny pojemnik o pojemności większej od pojemności napełnianego układu lub zastosować oryginalny kanister 20l z podziałką pomiarową i sondą o symbolu KVBB20 oferowany jako wyposażenie dodatkowe.

 

Schemat graficzny urządzenia do próżniowego napełniania układu chłodzenia

Urządzenie do próżniowego napełniania układów chłodzenia - schemat graficzny

Odpowietrzanie układu chłodzenia – zbędna czynność

Normalnie po napełnieniu należy wykonać odpowietrzanie układu chłodzenia. Jednak przy zastosowaniu urządzenia KVB02 jest to zbędne, gdyż zassany płyn chłodniczy dokładnie wypełnia układ. Pozostaje uruchomić silnik, skontrolować poziom płynu w układzie chłodzenia i wykonać jazdę próbną.

Urządzenia do wymiany płynu chłodniczego KVB 02 – zalety:

  • bardzo łatwa obsługa - szybki montaż i demontaż – uniwersalny adapter stożkowy 
  • sprawdzenie szczelności układu przed napełnieniem (przy okazji)
  • sprawne napełnianie świeżym płynem
  • ochrona silnika
  • łatwa pielęgnacja - brak ruchomych części
  • zasilanie sprężonym powietrzem o ciśnieniu 6-12 bar 
  • oszczędność czasu - nie ma potrzeby odpowietrzania układu chłodzenia

 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl