FT2030 - refraktometr optyczny firmy Leitenberger do samochodowych płynów eksploatacyjnych

Dostępność: jest
Cena: 270,00 zł 270.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Refraktometr optycznego FT2030 - opis działania.

        Refraktometr optyczny to bardzo ciekawy przyrząd pomiarowy wykorzystujący zjawisko załamania światła na granicy dwóch ośrodków (stałego i ciekłego) do zmierzenia parametrów badanego płynu. Na tej zasadzie działa również refraktometr optyczny FT2030 firmy Leitenberger GmbH, umożliwiający szybkie określenie temperatury zamarzania płynu chłodzącego w samochodowym układzie chłodzenia lub instalacji solarnej. Poza swoją podstawową funkcją tester mierzy dodatkowo odporność na zamarzanie płynu do spryskiwacza szyb oraz gęstość elektrolitu. 

 

Skale pomiarowe refraktometru optycznego 

 

Rysunek powyżej przedstawia obraz widziany w okularze refraktometru podczas pomiaru.

Podziałka A rozdzielona jest na stronę lewą i prawą, odpowiada odpowiednio płynom chłodniczym na bazie glikoli propylenowych i etylenowych.
Podziałka B pozwala zmierzyć temperaturę krzepnięcia płynu do spryskiwacza
Skala C służy do pomiaru gęstości elektrolitu w akumulatorze

Miejsce przecięcia linii zmiany koloru z interesującą nas podziałką umożliwia odczyt pomiaru dla badanego medium.

         Refraktometr optyczny FT2030 eliminuje wpływ aktualnej temperatury płynu chłodzącego w silniku na wynik pomiaru (obojętne jest czy sprawdzamy płyn w silniku gorącym czy zimnym).  Sprawdzenie (kalibracja) refraktometru wykonywana jest przy użyciu wody destylowanej - linia przejścia z pola jasnego w ciemniejsze musi pokrywać się z WATERLINE (temperatura zamarzania dla wody destylowanej).

Tester FT2030 renomowanej niemieckiej firmy Leitenberger GmbH to klasyczne już urządzenie diagnostyczne w firmach zaplecza motoryzacyjnego na całym świecie.

 

Link do ulotki refraktometru FT2030 w formacie pdf

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl